Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Wielkiego Postu „B” – 14. 03. 2021 r.

By 15 marca, 20216 października, 2022No Comments
  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o godz.17 .
  2. Spotkanie Straży Hon. Niepokalanego Serca NMP w sobotę o g.8.30.
  3. Jutro, jak każdego 15-go dnia miesiąca o godz.18 Msza św. za zmarłych polecanych w rocznych „przypominkach”.
  4. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. z kolejnych dwóch szkół będzie w sobotę 20 marca o godz.17.
  5. Trwa nowenna do św. Józefa. Modlimy o duchowe odrodzenie rodzin i całej Polski, o ustanie pandemii, o ducha prawdziwej pokuty i zmiłowanie Boga nad nami. Jutro o godz.18 nabożeństwo do naszego Patrona i Msza św. oraz możliwość zyskania Odpustu zupełnego z racji Roku Świętego Józefa.
  6. W piątek 19 marca będziemy przeżywać doroczną uroczystość czyli Odpust ku czci naszego Patrona. Główna Msza św. będzie o godz.12; a pozostałe o g.6.30; 7.15; 8 i 18. SUMIE ODPUSTOWEJ o g.12 będzie przewodniczył Ks.Kard. Kazimierz Nycz, a w koncelebrze będą księża proboszczowie naszego dekanatu. Tych parafian, dla których jest to dzień pracy, zapraszamy w piątek na Mszę św. odpustową o godz.18. Będzie Ja celebrował i kazanie wygłosi ks. prof. Robert Skrzypczak.
    Intencje zbiorowe na Mszę św. o g.12 lub 18 można składać do puszki pod obrazem św. Józefa. Serdecznie zapraszamy na uroczystość ku czci Naszego Patrona. Nasza radość jest tym większa, że te uroczystości przeżywamy w naszym Kościele Stacyjnym i w Roku Św. Józefa. Niech piątek, 19-ty dzień marca będzie świętem każdego parafianina. Z racji uroczystości wolno w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.
  7. Z racji Odpustu, w najbliższy piątek będzie tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wszystkich zapraszamy na godz.17.15.
  8. W następną niedzielę, 21 marca rozpoczną się nasze rekolekcje wielkopostne. Będzie je prowadził O.Kazimierz Wolan, Saletyn, który był proboszczem w parafii Matki Bożej Saletyńskiej przy ul. Popularnej. Prosimy o modlitwę zarówno w intencji Ojca Rekolekcjonisty, jak też o ducha pokuty i nawrócenia dla całej parafii.