Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Narodzenia Pańskiego „C” – 25. 12. 2021 r.

By 25 grudnia, 20216 października, 2022No Comments
  1. Kolejne Msze św. dzisiaj – jak w każdą niedzielę, także o godz.16.
  2. Jutro, w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia Msze święte wg porządku niedzielnego począwszy od g.6.30.
  3. W święta nie ma nabożeństw popołudniowych, ale będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele do godz.18.
  4. W najbliższy piątek, czyli w ostatnim dniu roku zapraszamy na Mszę św., by podziękować za Łaski, których nam Bóg udzielał. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne ze śpiewem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na koniec roku 2021 w piątek na g.18.
  5. Z uwagi na to, że przypadający na piątek 31 grudnia, ostatni dzień roku, sprzyja organizowaniu spotkań rodzinnych i towarzyskich, nasz biskup ks.kard.Nycz udziela dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby korzystające z dyspensy powinni ofiarować dowolną modlitwę według intencji Papieża i podjąć dowolną formę zadość-uczynienia przez wypełnienie uczynków miłości albo jałmużnę.
  6. W sobotę, 1-go stycznia czyli w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem 1-y dzień Roku Pańskiego 2022, tradycyjnie po tzw. ”Sylwestrze” nie będzie Mszy św. o godz.6.30,a kolejne Msze św. będą według porządku niedzielnego.