Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Adwentu „C” – 19. 12. 2021 r.

By 23 grudnia, 20216 października, 2022No Comments
 1. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii świętej i ich rodzin dzisiaj o godz.17.
 2. Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do wigilii o 6.45; pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 3. Przy wyjściu można nabyć:
  a) wigilijne świece „Caritas”
  b) Siostry Pallotynki rozprowadzają poświęcone opłatki.
  c) rodzice z dziećmi proponują sianko na stół wigilijny.
  d) za ławkami prasa katolicka – zachęcamy do nabycia – to dobra lektura na czas świąt i na kolejne dni.
 4. Spotkanie grupy Mężczyźni św. Józefa jutro po Mszy św. o g.18 w kaplicy adoracji i w sali bł. Kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy mężczyzn czynnych zawodowo, tak zamężnych, jak i kawalerów.
 5. Dziś ostatnia niedziela adwentu, a w piątek 24-go Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w piątek będą tylko rano: o 6.45; 7.30 i 8, bo wieczór to czas wieczerzy wigilijnej. Prosimy zachować polską tradycję i w Wigilię zrezygnować z pokarmów mięsnych i alkoholu.
 6. W Wigilię zapraszamy na modlitwa różańcową o g.23.15, a o północy rozpocznie się PASTERKA, na którą wszystkich gorąco zapraszamy. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Dom Samotnej Matki.
 7. W sobotę, czyli w 1-ym dniu świąt Bożego Narodzenia (jak zawsze po Pasterce) nie będzie Mszy św. o g.6.30, a pozostałe – jak w każdą niedzielę, także o g.16.
 8. W niedzielę, w drugim dniu świąt w tym roku przypada święto Świętej Rodziny. Msze św. wg porządku niedzielnego już od g.6.30.
 9. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas każdej Mszy świętej, a w piątek, czyli w Wigilię tylko do godz.8.30
 10. Młodzież z Ruchu Światło–Życie organizuje dzisiaj kiermasz ciast, pierników i ozdób na Boże Narodzenie. Będzie też kawa, herbata i gofry, a dochód młodzi przeznaczą ma wyjazd formacyjny Oazy. Zapraszamy do sali świętych Aniołów dzisiaj w godz. od 8.45 do 14.
 11. Dziś w zakrystii, a w dni powszednie w kancelarii przyjmujemy zgłoszenia na „kolędę”, tzn. ci parafianie, którzy zechcą – mogą zaprosić kapłana do siebie, by pobłogosławił i poświęcił ich oraz mieszkania.