Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Adwentu „C” – 12. 12. 2021 r.

By 12 grudnia, 20216 października, 2022No Comments
 1. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii świętej i ich rodzin będzie za tydzień o g.17.
 2. Dzisiaj początek Kwartalnych Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W tej ważnej intencji różaniec dzisiaj o g.17.15.
 3. Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do soboty o g.6.45; pół godziny wcześniej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 4. Przy wyjściu można nabyć:
  a) wigilijne świece „Caritas”
  b) Siostry Pallotynki rozprowadzają poświęcone opłatki. Składane ofiary przeznaczymy na remont nagłośnienia.
  c) rodzice z dziećmi proponują sianko na stół wigilijny – dobrowolne ofiary przeznaczą na wakacje z Bogiem.
  d) za ławkami jest prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury.
 5. W środę, jak każdego 15-go dnia miesiąca o g.18 Msza św. za zmarłych polecanych w rocznych „przypominkach”.
 6. Spotkanie Straży Hon. Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 8.30.
 7. Rozpoczęliśmy rekolekcje, które trwać będą do środy włącznie. Jutro, tradycyjnie dzień bez spowiedzi – słuchamy słowa Bożego i przygotowujemy się na spowiedź rekolekcyjną. Spowiedź we wtorek i środę od g.9.15, ale ponieważ Księża mają zajęcia w szkole, to szczególnie zapraszamy na spowiedź od g.17. Prosimy nie odkładać spowiedzi na wigilię, bo wtedy będzie to bardzo trudne. Z powodu kwarantanny w każdej ze szkół, tym razem nie ma rekolekcji dla dzieci, ale dla wszystkich uczniów od klasy 4 jest spowiedź w czasie rekolekcji. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św., zaś jutro, we wtorek i środę dorosłych zapraszamy na godz.9.30 lub 18, zaś o g.19.30 będą rekolekcje dla tych, którzy późno wracają z pracy czy uczelni i dla młodzieży (w tym dla kandydatów do bierzmowania, tak z klas 1-ych szkół średnich, jak i klas ósmych). Nie ograniczajmy rekolekcji tylko do niedzieli. Skorzystajmy z tych kilku dni, a właściwie z tych kilku godzin, aby jak najlepiej przygotować się na uroczystości Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy i módlmy się dalej za naszego Ojca Rekolekcjonistę Ks.Krzysztofa z Zakopanego oraz trwałe owoce tych rekolekcji.
 8. Chorych parafian księża odwiedzą w piątek lub w sobotę przed Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 9. Kolejne spotkanie Grupy Synodalnej w najbliższy piątek 17 grudnia w sali św. Aniołów o godz.19. Materiały przygotowawcze są dostępne na stronie internetowej w menu: parafia, zakładka: synod. Zapraszamy chętnych, zaś przy wyjściu są ankiety, które można zabrać do domu i wypełnić anonimowo, a następnie przynieść do kościoła.
 10. Tradycyjna „kolęda” będzie w takiej formie jak przed rokiem, tzn. w styczniu będziemy zapraszać do kościoła na g.18 na Msze święte w intencji wiernych z poszczególnych ulic i bloków. Na zakończenie będzie specjalna modlitwa i błogosławieństwo kolędowe. Terminarz tych Mszy świętych jest już podany w gablocie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej w menu: parafia, zakładka: Msze św. kolędowe. Będzie też druga forma „kolędy” – tzn. ci parafianie, którzy zechcą – mogą zaprosić kapłana do siebie, by pobłogosławił i poświęcił ich oraz mieszkania. Takie zgłoszenia przyjmujemy od dzisiaj w zakrystii, a od jutra w kancelarii.