Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 Niedziela Adwentu „C” – 5. 12. 2021 r.

By 6 grudnia, 20216 października, 2022No Comments
 1. Zapraszamy wszystkich parafian, także rodziny z dziećmi na Roraty od poniedziałku do soboty o g.6.45, a pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 2. Przy wyjściu Siostry Pallotynki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, a przeznaczymy je na remont nagłośnienia. Pielęgnujmy polski zwyczaj, że opłatki nabywa się w parafii, gdyż są poświęcone.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. według porządku powszedniego, a na godz.12 zapraszamy do Kaplicy Adoracji na Godzinę Łaski.
  5.Zapraszamy młodzież do Oazy czyli Ruchu „Światło Życie”. Kolejne spotkanie w piątek 10 grudnia o godz.19 w sali pod kościołem.
 5. W najbliższy piątek od godz.8.30 w dolnym kościele będzie całodobowa adoracja Najśw. Sakramentu. Prosimy o zapisanie się na dyżur w dogodnej godzinie w ciągu dnia oraz w nocy.
 6. Spotkanie Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa w sobotę o 8.30.
 7. Za środkowym rzędem ławek jest prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. Są też świece wigilijne „Caritasu” (cena 7 lub 15 zł). Należne kwoty prosimy wrzucać do otworów w szafce z prasą katolicką.
 8. W najbliższy piątek 10 grudnia po Mszy św. wieczornej w sali Świętych Aniołów będzie kolejne spotkanie synodalne. Każde z nich poświęcone jest innej tematyce. Są przygotowywane materiały, które mogą pomóc w podjęciu refleksji na dany temat. Materiały są dostępne w kościele – tam, gdzie jest prasa katolicka oraz na stronie internetowej parafii www.swjozefa.pl. Ci, którzy chcą się włączyć w konsultacje synodalne, mogą zabrać te materiały, przeczytać, przemodlić i przyjść na spotkanie. Będą też ankiety na dany temat, więc będzie można się wypowiedzieć.
 9. W najbliższy czwartek kończy się Rok Św. Józefa. Były jeszcze inne plany, ale przeszkodziła pandemia i brak materiałów, dlatego 33-dniowe rekolekcje zmierzające do konsekracji Świętemu Józefowi przeżyjemy później, czyli jako przygotowanie do Odpustu parafialnego. Natomiast jutro mamy ostatnią możliwość zyskania odpustu zupełnego w naszym kościele. Zapraszamy serdecznie na nowennę i Mszę św. o godz.18, po której można będzie też odebrać zamówione książki.
 10. W następną niedzielę rozpoczniemy nasze Adwentowe Rekolekcje. Prosimy o modlitwę o ich dobre owoce, jak też w intencji naszego rekolekcjonisty, którym będzie ks.Krzysztof Czapla, pallotyn z zakopiańskich Krzeptówek.
 11. W związku pandemią w tym Adwencie nie rozpoczynamy wizyt duszpasterskich wśród parafian. Tradycyjna „kolęda” będzie w takiej formie jak przed rokiem, tzn. w styczniu będziemy zapraszać do kościoła na g.18 na Msze święte w intencji wiernych z poszczególnych ulic i bloków. Na zakończenie Eucharystii będzie specjalna modlitwa i błogosławieństwo kolędowe. Terminarz tych Mszy świętych podamy za tydzień. Jednocześnie będzie druga forma „kolędy” – tzn. ci parafianie, którzy zechcą – będą mogli zaprosić kapłana do siebie, by pobłogosławił i poświęcił ich oraz mieszkania. Takie zgłoszenia będziemy przyjmować w zakrystii i kancelarii od następnej niedzieli.