Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej „B” – 30. 05. 2021 r.

By 30 maja, 20216 października, 2022No Comments
 1. Wczoraj w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie przyjął święcenia kapłańskie nasz parafianin Jan Lech. Dziś o g.12.30 ks.Jan odprawi PRYMICYJNĄ Mszę świętą i udzieli specjalnego, papieskiego błogosławieństwa. Z racji tej uroczystości modlitwy za zmarłych będą dziś wyjątkowo po Mszy św. o g.16, a po nich nabożeństwo majowe.
 2. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 3. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe, a od wtorku nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 4. W następną niedzielę nastąpi podsumowanie konkursu plastycznego i poetyckiego o św. Jozefie. Zapraszamy dzieci, które wzięły udział w konkursie; będzie podsumowanie i wręczenie nagród laureatom.
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która jest wyłożona za środkowym rzędem ławek.
 6. W tym tygodniu przypadają:
  a. 1-y piątek – spowiedź od 6.30 i od 17; Msza św. z udziałem dzieci o g.17.15, a po Mszy św. o 18 adoracja Najśw. Sakramentu do g.21, którą poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
  b. 1-a sobota miesiąca – o godz.8 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi, nabożeństwo z adoracją i spotkanie formacyjno – modlitewne Żywego Różańca.
 7. W najbliższy czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Także w tym roku, w związku z pandemią i ograniczeniami, procesja przejdzie tylko wokół kościoła i tutaj przygotujemy ołtarze. W czwartek rano Msze św. będą o 6.30 i 8, zaś uroczysta Msza św. z procesją do 4 ołtarzy rozpocznie się o godz.10. Po procesji czyli ok.12.30 będzie Msza św. dla tych, którzy przyjdą tylko na procesję. W czwartek po południu będzie Msza św. tylko o 18. Do przygotowania ołtarzy zapraszamy wszystkich parafian. Liczymy na obecność dorosłych i młodszych przedstawicieli grup parafialnych w tym osoby z Kręgów Kościoła Domowego. Spotkanie w sprawie Bożego Ciała będzie jutro po nabożeństwie majowym ok. g.19.15. na tyłach kościoła. Chociaż nie będzie procesji na ulicach, mimo to zachęcamy, aby udekorować okna i balkony obrazami, emblematami religijnym, flagami. Mamy taki, a nie inny czas, więc tym bardziej zapraszamy do udziału w tych uroczystościach, oczywiście także asystę, bielanki, ministrantów i każdą wspólnotę. Nie wstydźmy się naszych przekonań, ale wyznajmy wiarę w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.