Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Wszystkich Świętych „A” – 1. 11. 2020 r.

By 1 listopada, 20206 października, 2022No Comments
 1. Po Mszy św. w kruchcie kościoła można zamawiać modlitwy za zmarłych; „przypominki roczne” to modlitwa w niedzielę na Anioł Pański, gdy sukcesywnie przypominamy naszych zmarłych, a 15-go dnia każdego miesiąca o g.18 jest Msza św. w ich intencji; zaś przez cały listopad różaniec z „przypominkami” za zmarłych codziennie – zapraszamy już dzisiaj na g.17.15.
 2. Dzisiaj Msze święte według porządku niedzielnego, także o g.16. Wyjątkowo nie będzie Mszy św. na cmentarzu na Solipsach. Modlitwy za zmarłych, ale bez procesji żałobnej dziś po Mszy św. o g.12.30, a jutro po Mszy św. o g.18.
 3. Jutro Dzień Zaduszny tj. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dni powszednie. Różaniec z „przypominkami” także o g.17.15, zaś o g.18 Msza św. koncelebrowana za zmarłych polecanych w „przypominkach” i za wszystkich cierpiących w czyśćcu.
 4. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych, zwykle ustanowiony na dni od 1 do 8 listopada, w tym roku może być prze-niesiony na inne 8 dni listopada, dowolnie wybrane przez każdego wiernego. Te dni mogą być od siebie oddzielone.
 5. W tym tygodniu przypadają:
  a/ 1-y czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej Godzina Św. czyli czas naszej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania.
  b/ 1-y piątek – spowiedź rano od g.6.30 i po południu od g.16.30. Msza św. z udziałem dzieci o g.17.15, zaś po Mszy św. o g.18 adorację Najśw. Sakramentu do g.21 poprowadzi Akcja Katolicka
  c/ 1-a sobota – o g.8 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo z adoracją oraz spotkanie Żywego Różańca.
 6. Różaniec do granic nieba – to kolejna inicjatywa świeckich katolików, którą podejmujemy także w naszym kościele. Od dzisiaj do 8 listopada włącznie, zaczynając od modlitwy w Godzinie Miłosierdzia będziemy trwali na modlitwie w Kaplicy Adoracji. Będziemy prosić dzieci nienarodzone o wybaczenie. Będziemy wołać do Boga o uzdrowienie ran i Miłosierdzie nad nami tak, aby śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin. Po Mszy św. o godz.18 bolesna część różańca św. i adoracja w ciszy do godz.20. Serdecznie zapraszamy.