Skip to main content

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

Uroczystość  Trójcy Przenajświętszej „A” – 4. 06. 2023 r. 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o godzinie 17.15,  w dni powszednie po Mszy świętej o 18.00
  1. Spotkanie Straży Honorowej Serca Pana Jezusa w sobotę o 8.30. 
  1. W najbliższy czwartek 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Rano Msze św. będą o 6.30 i 8, a uroczysta  Msza św. z procesją do 4-ech ołtarzy rozpocznie się o godzinie 10.00. Po zakończeniu procesji czyli około godziny 12.30 będzie kolejna Msza św. dla tych, którzy dojdą tylko na procesję. Po południu będzie tylko Msza św. o godzinie 18.00. Prosimy  parafian mieszkających przy trasie procesji, ale też poza nią, by udekorowali domy, okna i balkony obrazami, flagami i znakami religijnymi. Obecność na Mszy św. i procesji oraz udekorowane domy to prosty, a piękny i ważny sposób wyznania wiary. Jedni głośno manifestują poglądy odmienne dla naszej świętej wiary i tradycji, więc my nie wstydźmy się naszych przekonań i wyznajmy wiarę w Jezusa obecnego w Najświę Sakramencie. Ufam, że nie wszyscy wyjadą, a ci, którzy chcą wyjechać na kilka wolnych dni, mogą to zrobić w czwartek po południu. Pan Jezus mówi: „Do  tego, kto się przyzna  do mnie  przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Prosimy rodziców dzieci  komunijnych i rocznicowych, by dzieci przyszły na procesję w uroczystych strojach. Asystę, bielanki, ministrantów, każdą wspólnotę i wszystkich parafian zapraszamy do licznego i modlitewnego przeżycia Bożego Ciała.                      
  1. Bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiaty i nieść poduszki w czasie procesji mają spotkanie z S. Ewą dziś po Mszy św. o 11.00. 
  1. Zapraszamy na spotkanie w sprawie budowy i wystroju ołtarzy. Liczymy na obecność nie tylko osób, które w ubiegłych latach tym się zajmowały, ale też innych chętnych, zwłaszcza młodszych w tym, rodziny z Kręgów Kościoła Domowego. Spotkanie w sprawie Bożego Ciała jutro, tj. 5 czerwca w ogrodzie przy plebanii po nabożeństwie czerwcowym. 
  1. W najbliższy piątek 9 czerwca Święto Rocznicy poświęcenia Katedry Warszawskiej. Na mocy dyspensy udzielonej przez Ks. Kardynała wolno będzie spożywać pokarmy mięsne. Korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. 
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. 
  1. Biblioteka parafialna będzie czynna wyjątkowo w 2-ą i 4-ą niedzielę  miesiąca czyli 11 i 25 czerwca. Za zmianę przepraszamy.