Skip to main content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „A” – 28. 05. 2023 r. 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe dziś o godzinie 17.15, a w dni powszednie po Mszy św. o 18.00; od czwartku 1 czerwca o tej samej porze nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 1. Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział we wspólnym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.  
 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt czyli Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte według porządku powszedniego.  
 1. Dziś przypada rocznica śmierci bł. Kard. Wyszyńskiego. Jego liturgiczne wspomnienie ustępuje dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, ale za wstawiennictwem Bł. Prymasa będziemy się dziś modlić na nabożeństwie majowym.  
 1. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To kolejna okazja do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. 
 1. W czwartek w naszym kościele uroczystość z udziałem ks. bpa Rafała Markowskiego – o godzinie 11.30 Msza św. z poświęceniem sztandaru szkoły podst. nr 382 i nadanie imienia Warszawskich Dzieci. 
 1. W tym tygodniu przypadają: 

 a/ 1-y czwartek miesiąca – po wieczornej Mszy św. Godzina Św. 

 b/ 1-y piątek – spowiedź od godziny 6.30  i od 16.30. Msza św. z udziałem dzieci o godzinie 17.15, a po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godzinie 21.00, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

c/  1-a sobota miesiąca – o g.8 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo z adoracją, a po nim spotkanie formacyjno – modlitewne Żywego Różańca. 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania czyli uczniów klas ósmych w piątek 2 czerwca po nabożeństwie czyli około godzinie 19.15 w kościele. 
 1. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa ponownie zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Krakowskich Łagiewnik i do Miechowa. Wyjazd w sobotę 17 czerwca. Zapisy po Mszy świętej przed kościołem. 
 1. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na spotkanie w sprawie budowy i wystroju ołtarzy. Spotkanie w sprawie Bożego Ciała w następny poniedziałek 5 czerwca w ogrodzie przy plebanii. Natomiast wcześniej prosimy panów, które znają się na elektronice. Trzeba koniecznie przejrzeć, naprawić i udoskonalić sprzęt, który nagłaśnia procesję do czterech ołtarzy. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. proboszczem. 
 1. Bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiaty i nieść poduszki w czasie procesji mają spotkanie z Siostrą Ewą za tydzień, w niedzielę 4 czerwca po Mszy św. o godzinie 11.00. 
 1. W następną niedzielę w Warszawie będziemy przeżywać kolejne Święto Dziękczynienia. Główne uroczystości odbędą w Wilanowie. Już o godzinie 7.40 z Placu Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami, która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Tam o godzinie 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem Episkopatu Polski. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wiernych do udziału w procesji i Mszy św. w Wilanowie. Zwyczajem lat ubiegłych, za tydzień przed kościołami odbędzie się zbiórka do puszek na prace prowadzone we wnętrzu Świątyni – wotum Narodu.