Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 33 Niedziela Zwykła „B” – 14. 11. 2021 r.

By 15 listopada, 20216 października, 2022No Comments
  1. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii świętej i ich rodzin będzie w następną niedzielę o godz.17.
  2. Różaniec z „przypominkami” za zmarłych dzisiaj i przez cały listopad o g.17.15.
  3. Jutro – jak zawsze 15-go dnia miesiąca – o godz.18 Msza św. za zmarłych polecanych w rocznych „przypominkach”.
  4. Dobiega końca Rok Świętego Józefa, przypominamy więc, że w naszym kościele jutro i w każdy poniedziałek oraz w najbliższy piątek 19 listopada, można uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są stan łaski uświęcającej, nieprzywiązanie do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego, modlitwa według intencji Ojca św. oraz spełnienie jednego z aktów pobożności. Modlimy się o zmiłowanie Boga nad nami, o odrodzenie rodzin i całej Polski, o całkowite ustanie pandemii, o ducha pokuty i nawrócenia, a teraz o obronę naszych granic. Jutro więc o godz.18 nabożeństwo do naszego Patrona i Msza św. w intencjach wcześniej zgłoszonych.
  5. W najbliższy wtorek młodzież dekanatu ursuskiego weźmie udział w tzw. Sztafecie młodych, czyli pielgrzymce do grobu bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Archikatedrze Warszawskiej, natomiast w sobotę 20 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie spotkanie młodzieży z całej archidiecezji.
  6. Spotkanie Straży Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz.8.30.
  7. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata; po Mszy św. o g.12.30 nabożeństwo przed Najśw. Sakramentem i odnowienie Aktu oddania rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.
  8. W odpowiedzi na apel papieża i przewodniczącego Episkopatu Polski ofiary składane na tacę za tydzień, będą przeznaczone dla cierpiącego Libanu i na dzieła pomocowe w czasie kryzysu migracyjnego.
  9. Spotkanie grupy Mężczyźni św. Józefa (MśJ), w następny poniedziałek 22 września o godz.19 w kaplicy adoracji oraz w salce obok kaplicy, której nadaliśmy imię bł. Kard. Wyszyńskiego.
  10. Jest możliwość obejrzenia w kinie Luna we wtorek 7 grudnia wspaniałego filmu o św. Bracie Albercie Chmielowskim pt.: „Nędzarz i madame.” Bilety w cenie 14 zł można zamówić w naszej parafii w Biurze Radia Maryja w czwartek od g.10 do 12 i w następną niedzielę od g.9 do 12. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina, by poznać tę niezwykłą postać i wartościowo spędzić czas.