Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA „B” – 21. 11. 2021 r.

By 20 listopada, 20216 października, 2022No Comments
  1. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. i ich rodzin dzisiaj o godz.17.
  2. Z tej racji – różaniec z „przypominkami” za zmarłych o godz.17.15 będzie dzisiaj w kaplicy adoracji.
  3. Pięć lat temu w Krakowskich Łagiewnikach dokonał się Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Dziś ponowimy ten akt przed Najśw. Sakramentem po Mszy św. o g.12.30, a za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  4. Spotkanie grupy Mężczyźni św. Józefa jutro o g.19 w kaplicy adoracji i w sali bł. Kard. Wyszyńskiego.
  5. W następną niedzielę rozpoczniemy ADWENT – czas przygotowania na uroczystości Bożego Narodzenia.
  6. Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczymy na Warszawskie Seminarium Duchowne.
  7. Przypominamy o możliwości obejrzenia w kinie Luna pięknego filmu o św. Bracie Albercie Chmielowskim pt.: „Nędzarz i madame.” Bilety w cenie 14 zł można zamówić w naszej parafii w Biurze Radia Maryja dziś od g.10.30 do 12 i w czwartek od 10 do 12.
  8. Wczoraj włączyliśmy centralne ogrzewanie. Prosimy zamykać drzwi, by chronić ciepło w kościele. Podjęliśmy też zapowiadany wcześniej kapitalny remont nagłośnienia.
  9. Z inicjatywy papieża Franciszka w kościele powszechnym rozpoczął się Synod, który ma trzy fazy: parafialny i diecezjalny, kontynentalny i etap Kościoła Powszechnego. W naszej parafii mała grupa synodalna spotkała się w piątek i teraz będą kolejne spotkania. W najbliższy piątek 26 listopada sprawy Synodu polecimy Bogu we Mszy św. o g.18, a po niej w sali Świętych Aniołów będzie spotkanie dla osób, które zechcą uczestniczyć w pracach synodalnych. To zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian, a m.in. do młodzieży, małżeństw, singli, osób konsekrowanych, osób samotnych i grup parafialnych.
  10. W następną niedzielę Ks. Pauliści z ul.Prawniczej będą rozprowadzać znane i cenione „ Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2022 ”.