Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela Wielkiego Postu „C” – 3. 04. 2022 r.

By 3 kwietnia, 20226 października, 2022No Comments
  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o g.17.
  2. Spotkanie Akcji Katolickiej jutro o g.19 w Sali św. Ojca Pio.
  3. Spotkanie Straży Hon. Najśw. Serca Pana Jezusa – w sobotę o g.8.30.
  4. Rekolekcje Wielkopostne będą trwać do środy włącznie. Dzisiaj kazania rekolekcyjne na każdej Mszy św., natomiast jutro, we wtorek i środę: dorośli mają rekolekcje o g.9.30 lub o g.18-ej. osoby późno wracające z pracy, szkoły czy uczelni o g.19.30. Spowiedź dziś podczas każdej Mszy św. oraz we wtorek i środę od g.9 i od 17. Bardzo prosimy korzystać z sakramentu pokuty w tych dniach a nie odkładać na ostatnie dni przed świętami. W tym roku też nie będzie rekolekcji szkolnych, ale wszystkich uczniów od klas 4-ych poczynając zachęcamy do korzystania ze spowiedzi we wtorek i środę, zaś dla młodzieży, w tym kandydatów do bierzmowania rekolekcje są jutro, we wtorek i w środę o godz.18 lub 19.30. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach. Prosimy tak zaplanować te dni, by nie ograniczać rekolekcji tylko do niedzieli.
  5. W piątek 8 kwietnia (jak zwykle po rekolekcjach) nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy na ulicach parafii. Nie będzie więc osobnego nabożeństwa z udziałem dzieci. Wspólna Droga Krzyżowa rozpocznie się o g.18.45; przynosimy lampiony, świece i krzyżyki misyjne. Zachęcamy do licznego udziału w tym dorocznym nabożeństwie.
  6. Chorych parafian przed świętami księża odwiedzą w najbliższy piątek lub w sobotę. Nie dotyczy to jednak chorych, do których księża chodzą co miesiąc. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w kancelarii.
  7. Zapraszamy do biblioteki, a przy wyjściu do nabycia prasy katolickiej.
  8. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Palmy będą poświęcone na początku każdej Mszy św. Palmy można będzie nabyć przed kościołem, a przygotowują je rodzice z dziećmi ze scholi „Józefowe Promyczki”, a dochód przeznaczą na wakacyjny wyjazd wspólnoty.
  9. Siostra Ewa zaprasza bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiaty i nieść poduszki w czasie procesji rezurekcyjnej – spotkanie będzie za tydzień, w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz.11.
  10. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową będą tradycyjnie przeznaczone na kwiaty oraz dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.