Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej „C” – 10. 04. 2022 r.

By 12 kwietnia, 20226 października, 2022No Comments
  1. Dziękujemy za świadectwo wiary tych parafian, którzy w ubiegłym tygodniu skorzystali z rekolekcji i sakramentu pokuty. Dziękujemy za posługę słowa Ojca Alberta, paulina. Niech to słowo w nas nadal pracuje, by rekolekcje wydały trwałe owoce w naszym życiu.
  2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o godz.17.
  3. Palmy przy kościele rozprowadzają rodzice z dziećmi z naszej scholii „Józefowe Promyczki”, zaś w Wielką Sobotę ministranci będą proponować wodę święconą. Dziękujemy za ofiary, które dzieci przeznaczą na wyjazd wakacyjny.
  4. Bielanki i dziewczynki, które zechcą sypać kwiaty czy nieść poduszki w procesji rezurekcyjnej mają spotkanie z S.Ewą dziś po Mszy o g.11.
  5. Spowiadamy podczas Mszy św.; także w poniedziałek, wtorek i środę spowiedź podczas Mszy świętych rano i wieczorem. W Wielki Czwartek nie będzie spowiedzi – wszyscy księża udają się do Katedry na swoje święto. Z kolei w Wielki Piątek spowiedź będzie od g.7 do 8.30 oraz po Liturgii Męki Pańskiej w czasie adoracji przy Bożym Grobie będziemy spowiadać do 23; nie będzie natomiast spowiedzi św. w Wielką Sobotę.
  6. Informujemy narzeczonych, że w pierwszą środę po Wielkanocy rozpocznie się nowy kurs przedmałżeński. Zapisy będą na 1-ym spotkaniu czyli 20 kwietnia o g.19 w sali świętych Aniołów.

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – najważniejszy czas w roku liturgicznym zwłaszcza TRIDUUM SACRUM:

I. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – w Archikatedrze o g. 10 poświęcenie olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek na g.18; podczas liturgii obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom, przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do 22, a kwadrans wcześniej Gorzkie Żale (cz.1).

II. WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Chrystusa – dzień bez Mszy św. Centrum liturgii to ADORACJA KRZYŻA i przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek o godz.15 początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a o g.15.30 Liturgia Męki Pańskiej z udziałem dzieci.

Młodzież i dorosłych zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej na g.18. Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie i remont Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Czuwanie modlitewne w piątek od godz.7 do 23; o g.22.30 – Gorzkie Żale (cz.2 i 3). Dzieci przychodzą na adorację wg planu ustalonego przez katechetki, ministranci – wg własnego planu.

III. WIELKA SOBOTA – adoracja Najśw. Sakr. przy Bożym Grobie cały dzień. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w dolnym kościele od g.7 do 17. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy, by i w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej zrezygnować z pokarmów mięsnych,

IV. WIGILIA PASCHALNApoczątek liturgii o g.19.30 przed kościołem, gdzie pobłogosławimy ogień, potem liturgia słowa, poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. – przynosimy świece.

V. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIAo godz.6 rano procesja rezurekcyjna po ulicach, a po niej Msza św. w intencjach parafii. Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału. Tradycyjnie po Rezurekcji nie będzie Mszy św. o g.8 – bo to najlepszy czas na śniadanie wielkanocne w rodzinach oraz na plebanii. Kolejne Msze święte w 1-ym dniu świąt będą o godz.9.30; 11; 12.30; 16; 18.